Acer Aspire 7 - dane techniczne. Co warto wiedzieć?
Spis treści:
Kierowane są one do osób poszukujących wydajnych sprzętów, pozwalających na komfortową pracę i grę. Dlatego też producent zdecydował się na wykorzystanie szybkich procesorów Intela, a także dedykowanych kart graficznych Nvidia GeForce GTX.
Polecane laptopy
Acer Aspire 7 – specyfikacja
Najnowsze parametry Acer Aspire 7 wskazują na montaż układów Intela dziewiątej generacji oraz jednostki graficznej GTX 1650. Na rynku oferowane są również modele z nieco starszymi podzespołami. Warto przyjrzeć się bliżej im wszystkim.
Dane techniczne Acer Aspire 7 (najmocniejsza konfiguracja)
Warto wiedzieć!
Laptop Acer Aspire sprzedawany jest przeważnie wraz z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 Home. Użytkownik otrzymuje również dostęp do partycji odzyskiwania, pozwalającej na łatwą i szybką instalację systemu ponownie.
Acer Aspire 7 - dostępne konfiguracje
Wersji sprzętowych laptopa jest naprawdę sporo. Co równie ważne, są one mocno zróżnicowane zarówno pod względem wykorzystywanych podzespołów, jak i ceny. Recenzję Acer Aspire 7 rozpoczniemy od przedstawienia procesorów.
Jak to zostało już wspomniane, obecnie najnowsze konfiguracje korzystają z układów dziewiątej generacji. Modelem najmocniejszym jest w tym przypadku Intel Core i7-9750H, montowany w najdroższych wersjach laptopa Acer Aspire 7. Procesor dysponuje aż sześcioma fizycznymi rdzeniami i dwunastoma wątkami, toteż bez większych problemów poradzi sobie z najnowszymi grami oraz szczególnie wymagającymi programami profesjonalnymi. Zwłaszcza że wyróżnia się wysoką częstotliwością taktowania. W trybie bazowym wynosi ona 2600 MHz, natomiast w trybie Turbo może dobić nawet do poziomu 4500 MHz. Wspomnieć należy również o 12 MB pamięci podręcznej i współczynniku TDP 45 W.
Jest to specyfikacja wydajnego procesora gamingowego, z którego skorzystają również osoby zajmujące się obróbką grafiki, montażem filmów czy też projektowaniem. Układ bardzo dobrze wypada w testach diagnostycznych. Na platformie Cinebench R15 uzyskał on średnią na poziomie 183 punkty dla trybu jednowątkowego i aż 1182 punkty dla trybu wielowątkowego.
Drugim z układów dziewiątej generacji jest model Intel Core i5-9300H, który także znajduje się w tych droższych wersjach Acer Aspire 7. Laptop może wykorzystać moc czterech rdzeni i ośmiu wątków. Taktowanie układu wynosi od 2400 do 4100 MHz, a pojemność pamięci podręcznej 8 MB. Współczynnik TDP pozostaje bez zmian. Przekłada się na to na nieco niższą wydajność niż w przypadku układu i7, jednak i tak jest ona na tyle duża, by móc myśleć o nowych grach i wielu programach multimedialnych oraz profesjonalnych. Jeśli chodzi o testy Cinebench R15, układ uzyskał w nich kolejno 172 i 890 punktów.
To jednak nie wszystko. W sklepach nadal są bowiem dostępne konfiguracje starsze, korzystające z procesorów Intela ósmej oraz siódmej generacji. Na jakie modele laptopa możemy się więc zdecydować?
- Acer Aspire 7 i5-7300HQ – cztery rdzenie, cztery wątki, częstotliwość taktowania 2500-3500 MHz, pamięć podręczna 6 MB. Współczynnik TDP 45 W. Wyniki w Cinebench R15 – 142 punkty w trybie jednowątkowym, 513 punktów w wielowątkowym.
- Acer Aspire 7 i7-7700HQ - cztery rdzenie, osiem wątków, częstotliwość taktowania 2800-3800 MHz, pamięć podręczna 6 MB. Współczynnik TDP 45 W. Wyniki w Cinebench R15 – 159 punktów w trybie jednowątkowym, 734 punkty w wielowątkowym.
- Acer Aspire 7 i5-8300H - cztery rdzenie, osiem wątków, częstotliwość taktowania 2000-4000 MHz, pamięć podręczna 8 MB. Współczynnik TDP 45 W. Wyniki w Cinebench R15 – 170 punktów w trybie jednowątkowym, 805 punktów w wielowątkowym.
- Acer Aspire 7 i7-8750H - sześć rdzeni, dwanaście wątków, częstotliwość taktowania 2200-4100 MHz, pamięć podręczna 9 MB. Współczynnik TDP 45 W. Wyniki w Cinebench R15 – 173 punkty w trybie jednowątkowym, 1116 punktów w wielowątkowym.
- Acer Aspire 7 i7-8705G - cztery rdzenie, osiem wątków, częstotliwość taktowania 3100-4100 MHz, pamięć podręczna 8 MB. Współczynnik TDP 65 W. Wyniki w Cinebench R15 – 174 punkty w trybie jednowątkowym, 707 punktów w wielowątkowym. Procesor korzysta ze zintegrowanej karty graficznej AMD Radeon RX Vega M GL.
Wybór procesorów jest bardzo szeroki, dzięki czemu każdy jest w stanie dobrać własną wersję laptopa Acer Aspire 7. Pamięć RAM w każdy modelu opiera się na kościach typu DDR4, które gwarantują szybkie działanie, bardzo pomocne dla wymienionych układów. Większość laptopów dysponuje 8 GB lub 16 GB pamięci, jednak znaleźć można również modele Acer Aspire 7 z 32 GB RAM. Szeroki wybór panuje także w dyskach twardych. Poszczególne laptopy korzystają zarówno z dysków HDD, jak i SSD. Oferowane są również modele z dwoma dyskami.
Pozostała nam już tylko karta graficzna. Acer Aspire 7 z trzema różnymi jednostkami dedykowanymi, co również znacząco ułatwia wybór. Zdecydowanie najmocniejsze są konfiguracje Acer Aspire 7 GTX 1650. Karta wykorzystuje 4 GB pamięci typu GDDR6 i zapewnia komfortową obsługę wszystkich nowych gier. W tańszych konfiguracjach znajdziemy natomiast jednostki Nvidia GeForce GTX 1050 z 3 GB lub 4 GB pamięci oraz GTX 1050 Ti z 4 GB pamięci.
Acer Aspire 7 – obudowa
Po dość szerokim opisie wielu wersji sprzętowych przechodzimy do wykonania sprzętu. Od razu warto nadmienić, że jest to laptop do pracy raczej stacjonarnej. Wymiary Acer Aspire 7, a także jego waga wynosząca 2,35 kg uniemożliwiają super wygodną obsługę mobilną. Nie jest to lekki i kompaktowy ultrabook. Oczywiście nie oznacza to, że przenoszenie sprzętu sprawia jakieś trudności. Wręcz przeciwnie.
Opinie o Acer Aspire 7 są zgodne, iż mamy do czynienia z urządzeniem niezwykle solidnie wykonanym. Wykorzystanie aluminium sprawiło, że konstrukcja jest odporna na uszkodzenia i wykrzywienia. Zawiasy również sprawdzają się bardzo dobrze. Pod tym względem sprzęt spełnia wszystkie najważniejsze kryteria. Wspomnieć należy również o rozbudowanym zestawie portów oraz złączy. Może on różnić się w zależności od wersji, jedna płyta główna Acer Aspire 7 w większości przypadków gwarantuje dostęp do wszystkiego, co okaże się potrzebne podczas gry i pracy.
Acer Aspire 7 – chłodzenie
Konfiguracje wyposażone w wielordzeniowe procesory i dedykowane karty graficzne generują podczas pracy na pełnych obrotach spore obciążenie, które poważnie testuje chłodzenie Acer Aspire 7. W efekcie, laptop potrafi mocno się nagrzewać. Nie są to jednak wartości, które w znaczący sposób wpływałyby na efektywność pracy. W celu obniżenia temperatur, warto zainwestować w odpowiednią podstawkę chłodzącą.
Jak natomiast wyglądają czas pracy na baterii Acer Aspire 7? Pod tym względem jest bardzo dobrze. Testy wykazały, że w przypadku wykorzystania wyłącznie sieci Wi-Fi, laptop może działać nawet przez 9 godzin.
Acer Aspire 7 – ekran
Każdy model laptopa został wyposażony w 15-calowy ekran obsługujący rozdzielczość Full HD. Ważniejsze jest jednak to, że matryca Acer Aspire 7 została wykonana w technologii IPS, która zapewnia przyzwoite odwzorowanie kolorów i wysoki kontrast. Przyczepić można się wyłącznie do nieco niskiej jasności maksymalnej. Ekran Acer Aspire 7 został oczywiście wyposażony w matową powłokę, która dobrze radzi sobie z ochroną przed powstawaniem refleksów świetlnych.
Użytkownicy dobrze oceniają także wykonanie klawiatury (jest ona podświetlana) oraz płytki dotykowej. Do tego oddać możemy również dodatki laptopa Acer Aspire 7. Czytnik linii papilarnych i systemowe zabezpieczenia przekładają się na więcej niż przyzwoitą ochronę danych.
Acer Aspire 7 – wydajność
Jeżeli zależy Wam na jak najwyższej mocy obliczeniowej sprzętu, powinniście celować w konfiguracje wyposażone w procesor Intel Core i7-9750H, który bardzo dobrze sprawdzi się zarówno podczas gier, jak i w ramach wymagającej pracy biurowej oraz profesjonalnej.
W przypadku kart graficznych, największą wydajność zapewnia Nvidia GeForce GTX 1650. Korzysta ona z nowej pamięci, a także wysokiej częstotliwości taktowania. Programy diagnostyczne wskazują, że jednostka umożliwi obsługę wielu narzędzi graficznych i projektowych. W platformie 3DMark 11 Performance GPU karta uzyskała średni wynik wynoszący 13228 punktów, natomiast w 3DMark Ice Storm Extreme Graphics zatrzymał się ona na poziomie 81499 punktów.
Acer Aspire 7 - do grania
Fakt wykorzystania dedykowanej jednostki GPU sprawia, że laptop Acer Aspire 7 posłuży nam również do obsługi wielu nowych gier z segmentu AAA. Część z nich uruchomić możemy nawet na wysokich detalach graficznych. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów tytułów, w których możemy liczyć na sporą ilość klatek na sekundę.
Acer Aspire 7 - gry
Uwaga!
Powyższe wartości w grach zostały uzyskane z użyciem konfiguracji wyposażonej w procesor Intel Core i7, kartę graficzną GTX 1650 oraz 16 GB pamięci RAM typu DDR4. W przypadku słabszych modeli, mogą być one niższe.
Acer Aspire 7 - czy warto?
Sporym atutem serii Aspire 7 jest dostępność na rynku wielu zróżnicowanych konfiguracji sprzętowych. Pozwala nam to wybrać model najlepiej pasujący do konkretnego zastosowania. Również cena Acer Aspire 7 może zostać łatwo dostosowana do posiadanego budżetu.
Samo wykonanie sprzętu oraz zastosowane dodatki sprawiają, że jego wykorzystanie jest bardzo wygodne. Mamy do czynienia ze sprzętem uniwersalnym, pasującym zarówno do pracy, jak i grania. Wszystko to sprawia, że warto się nim zainteresować.
Znajdziesz w Morele
Laptopy gamingowe - Laptopy Dell - Laptopy Lenovo - Laptopy HP - MacBooki
Komentarze (0)